Internet biztonság a virtuális iskolában
Segitség a szülőknek, védelem a gyerekeknek
Komolyan vesszük a digitális biztonságot és a felelősségünket! Tudjuk, hogy az új technológia időnként frusztráló és veszélyes lehet, még az egyszerű mobilalkalmazások is. Szögezzük le: a teljes tiltás és a pár órás időablak engedélyezése gyermeke számára minden szülőnek joga, ám felelőssége is. A digitális iskola ennél szabadabb hozzáférést igényel.
Inkább mi tanítsuk meg gyermekeinket a biztonságos használatra és védjük őket közös figyelemmel, minthogy mások befolyásolják őket! Mert, ugye elsősorban ettől féltjük őket?!
Az E-BRIDGES Digitális Iskola elkötelezetten képviseli az internetbiztonságot és gyermekeink védelmét a virtuális iskolában.
Gyakran ismételt kérdések, amelyeket az internet és szoftver használat közben kölcsönösen tisztázunk:
Kell külön védelmi szoftver?
Lehet, de az átlagos biztonság mellett is nyugodtan tanulhatunk. Több eszközt is találunk anélkül, hogy bármelyiket is ajánlhatnánk, mint a websafety.com. Vannak szofverek a live stream és a közösségi oldalak monitorozására, a böngésző használatának korlátozására. Eddig nem volt tudomásunk arról, hogy bármelyik szülő használta volna. Teljes együttműködésünkre számíthat, ha mégis szükségesnek érzi.
Hogy ellenőrizhető, hogy mivel foglalkozik a gyermek az órán, amikor nincs ott a szülő vagy gondviselő?
A szülőkkel is tartjuk a kapcsolatot! Tájékoztatjuk Önt is arról, hogy mit tanulunk. A chat ablakon keresztül követheti az órák megosztott anyagát, a felhasznált videókat, linkeket, és a kapot feladatokat is. A tanítás része a szülők rendszeres támogatása is. Külön felkészítőket tartunk az otthoni tanulás és a tanulás ellenőrzés új módszereiről.
Milyen támogatást és tájékoztatást kapnak a szülők az internet és a szoftver használat ellenőrzésére?
Támogatás:
Az egyéni oktatási terv részeként rendszeres szülői kurzusokon vehetnek részt. Megismerhetik hogyan és mivel tanulunk, milyen ellenőrzési lehetőségeik vannak ellenőrizni a gyermek haladását és internethasználatát . Általában minden szülő figyelemmel kíséri a tanulási folyamatot, ebben jó tapasztalataink vannak.
Tájékoztatás:
Oldalunkon megtalálható a GDPR tájékoztató, tájékoztatót adunk az információ átadás eszközeiről az egyéni tanulási tervben. Személyes részeletes útmutatást adunk az eszközök használatáról a tanulás kezdetekor és menet közben is. Az E-kreta vagy a Moodle szintű ellenőrző jellegű tájékoztatás helyett elsősorban szóbeli podcast-ban rögzített összefoglalókat adunk a haladásról. Mi a személyes kapcsolatra helyezzük a hangsúlyt, a szülők és a tanulók is ezt igénylik.
Milyen szoftvereket használunk?
Használunk mindent, amit az internet kínál, és ami számodra elérhető, de tudjuk, hogy az egészet a tanítód személye fogja össze és teszi számodra igazán hatékonnyá és élményszerűvé. Hogyan? Úgy, hogy személyre szabott tanítási terveket készítünk neked is.
- Voice és video chat programok: Skype, Viber, Telegram, Discord
- Learning app-ok, megosztó oldalak, felhő alkalmazások,
- Távoli segítség: Team Wiever, AnyDesk, Duelbox
- Tematikus oktatóprogramok, oktató videók
- Prezentációs szoftverek: Prezi, screenrecorder, mint OBS
- Egyéni tanmenet és óraterv készítő szoftverek: Planboard, commoncurriculum.com, paperlesspost.com standardsplanner.com, teachers.io
- Projektalapú oktatás: Dreamdo, Workbench
- Szülők tájékoztatása: Seesaw
Milyen digitális oktatóprogramokat használunk?
Saját előre legyártott oktatási anyagok értékesítését egyelőre nem tervezzük. Ezekből nagyon sok van, amit előre minősítünk és a céljainkhoz választjuk ki. Inkább arra törekszünk, hogy személyre szabott, egyedi oktatást biztosítsunk a fellelhető legjobb anyagokkal.
Amit a leggyakrabban használunk:
- Prezi, Kahoot!, Flipgrid, Socrative (k-12),
- Zosimos (kémia), Redmenta, GeoGebra,
- Mozzaweb, Ofi okostankönyvek
- Youtube, TED-Ed, nationalgeographic.org/education/